fbpx

Pandemija kirto moterims visame pasaulyje

Komentarų: 0

Apie tai, kad COVID pandemija turi didesnį šalutinį poveikį moterims kalbėjome ne kartą. Neseniai pasirodžiusi organizacijos Amnesty International  2020 metų ataskaita  tai tik patvirtina.

Ataskaitą galite skaityti >>Amnesty International Report 2020/21: The state of the world’s human rights | Amnesty International

Šis dokumentas turėtų tapti privalomu perskaityti kiekvienam politikui visame pasaulyje. Jame pateikiamos išvados rodo, kad lyčių lygybės pasiekimai daug kur neišlaikė karantino išbandymo ir situaciją sugrąžino dešimtis metų atgal.

Indijoje vien per 2020 metų kovą ir balandį 15 milijonų moterų neteko darbo. Panaši situacija ir Lotynų Amerikoje. Viso pasaulio mastu suskaičiuota, kad pandemijos metu rizika netekti darbo moterims išaugo 44 procentais.

Sukoncentravus dėmesį į sveikatos problemas, už borto liko daug svarbių sričių, kuriose situacija darosi grėsminga. Darbo rinka, sveikatos apsaugos prieinamumas, socialinė parama – dalis tokių karštų sričių, kur pastebima lyčių nelygybė. Bet yra ir dar viena problema, su kuria susiduria beveik vien moterys – tai smurtas artimoje aplinkoje.  Daug kur dėl karantino buvo uždarytos prieglaudos smurtą patyrusiems. O tai reiškia, kad namuose uždarytos moterys neteko galimybės pabėgti nuo smurto, kuris visame pasaulyje išaugo dramatiškai. Pasaulyje per praėjusius metus femicido aukomis tapo  87 000 moterų (Microsoft Word – GSH2018_Booklet 5 (unodc.org).  Meksikoje – 969-ios. Didžiojoje Britanijoje – 207-ios. Ispanijoje vien praėjusios vasaros tris mėnesius 19 moterų buvo nužudytos savo partnerių.

Pažeidžiami žmonės nebuvo tinkamai apsaugoti pandemijos metu, sakoma Amnesty International ataskaitoje. Šis dokumentas turėtų paskatinti imtis veiksmų. Turime apsaugoti moteris, nes krizės nevienodai veikia vyrus ir moteris. COVID krizė – ne išimtis. Gyventi be smurto bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje – mūsų teisė, žmogaus teisė.

Pagalba patyrusiems smurtą:

Telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 09:00 iki 17:00

Tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu II; III; IV; nuo 09:00 iki 17:00  V nuo 09:00 iki 16:00

SKPC kontaktai Lietuvoje specializuotospagalboscentras.ltŠis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras.

Iliustracija: Aspenia 2020

Ankstesnis įrašas
Kaip kova su smurtu prieš moteris grasina žodžio laisvei?
Kitas įrašas
Smurtas prieš moteris nėra APIE moteris

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Meniu