fbpx

Tai yra smurto prieš moteris pandemija ir mes kiekvienas galime tapti vakcina

Komentarų: 0

Tai yra smurto prieš moteris pandemija ir mes kiekvienas galime tapti vakcina

Taip sako JT geros valios ambasadorė, aktorė Nikolė Kidman

Baigiasi išbandymų metai. Visus juos stengėmės susitaikyti su primestais sudėtingais iššūkiais: vienatve, izoliacija, baime dėl savo ir artimųjų sveikatos ar net gyvybės. Deja, dažnai, ne tik dėl Covid-19 viruso grėsmės – jo šešėlyje dauginosi ir smurtas prieš moteris. Per pirmas karantino savaites pasaulyje buvo skaičiuojami tiesiog kartais išaugę smurto artimoje aplinkoje skaičiai. Lietuvoje, kaip skelbia policija, pranešimų apie smurtą išaugo 20 procentų daugiau.  Grėsmingai daugėjo smurto virtualioje aplinkoje, patyčių ir seksualinio priekabiavimo.

Šiame kontekste pavojaus varpais skambino viso pasaulio visuomeninės organizacijos bei pavieniai asmenys. 2006 metais tapusi JT geros valios ambasadore aktorė  Nikolės Kidman sako, kad buvo sukrėsta, išgirdusi jog kas trečia moteris pasaulyje yra patyrusi smurtą.  Nuo to laiko net jos kuriami vaidmenys pereina per vidinį smurto prieš moteris pozicijos filtrą. Vienas tokių – teisininkės Celestės vaidmuo seriale „Dideli maži melai“.  Ši moteris seriale yra patyrusi smurtą.  „Aš jaučiausi labai pažeidžiama ir pažeminta, kai pasakojau jos istoriją, – sako Nikolė Kidman.- „Ir tai net nėra sulyginama, ką išgyvena iš tikrųjų kiekvieną dieną smurtiniuose santykiuose gyvenančios moterys. Po filmavimų grįžusi namo pajutau, kaip stipriai šis vaidmuo mane paveikė.“

(9) The Guardian – Posts | Facebook

„Kiekvienas turi galimybę tapti dalimi kovos prieš smurtą prieš moteris. Net šios pandemijos metu. Pradėti galima nuo išklausymo, nuo tikėjimo ir pasitikėjimo aukomis. Kai moteris jums sako, jog patyrė smurtą – jos blaivumas, apranga, seksualumas – neturi jokios reikšmės.“ Garsi aktorė pripažįsta, kad užaugusi su feministe mama, ji nepatyrė diskriminacijos dėl to, kad yra mergaitė. „Todėl dabar, kai pati esu mama, aš suprantu, kaip svarbu yra puoselėti pasitikėjimą savimi, kovoti su stereotipais, kurti gerą pavyzdį jaunai kartai. Privalome namuose su vaikais kalbėti apie lyčių vaidmenis, apie atsakomybę, sutikimą, kūno neliečiamumą.“

Kartu su Nikole Kidman sakome, kad dėl smurto prieš moteris pandemijos esame atsakingi mes patys. Ir tik nuo mūsų priklauso jėgų pasiskirstymas šioje kovoje ir jos baigtis. O pozicijai sustiprinti pažiūrėkime serialą „Dideli maži melai“ („Big little lies“).

Pagalba patyrusiems smurtą:

telefonu 8 700 55516                                                         I; II; III; IV       nuo 13:00 iki 16:00

tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu             I; II; III; IV; V  nuo 09:00 iki 17:00

SPC kontaktai Lietuvoje specializuotospagalboscentras.lt

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Ankstesnis įrašas
PARUOŠTUKAS I. ŠIMONYTĖS VYRIAUSYBEI: 10 veiksmų, kurie suvaldys smurtą prieš moteris
Kitas įrašas
Smurtas Kalėdų nešventė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Meniu